Hit dana

Povodom vijesti o skandaloznom i anticrnogorskom ponašanju njemačkog ambasadora u Crnoj Gori na fudbalskoj utakmici Crna Gora – Bugarska.

piše: perfect stranger, komentator

Из поузданих извора сам сазнао да је амбасадор Плате 30. маја ове године у 14:35 ушао у кинески ресторан у Подгорици и ручао с неколико индивидуа поријеклом с Далеког истока, а за једну од њих је непобитно утврђено да је кинески дипломата! О том догађају постоји и видео запис, који открива необичан призор и недипломатско понашање Њемца – конзумирање кинеске хране у земљи која му је указала гостопримство и разговор с људима за које само наиван човјек може рећи да су са наших подручја. Осим тога, испод мишке Њемца се уочава књига која, погодићете, није дјело неког националног ствараоца, већ једног чешког пјесника!

Добро обавјештене особе тврде да такво понашање Платеа није било случајно, да у њему има симболике и да је оно заправо увертира за његово појављивање на трибини са бугарским навијачима. За амбасадора се, уосталом, зна да је у неколика наврата одлучно одбијао да у националним ресторанима конзумира неке домаће специјалитете, као што су гравче на тавче и др. Осим тога, појављивање са књигом чешког пјесника у рукама и састанак са кинеским дипломатом шаљу јасну политичку поруку: у овим тренуцима постоје неки значајни инострани елементи који не гледају са благонаклоношћу на еуро-атлантски пут младе балканске демокрације.

Нека нас то не обесхрабри – Македонија је вјечна док су јој дјеца вјерна!

 

Comments

  1. haha,

    bravo!
    perfect stranger

    odlicno zapazanje
    ————————————

  2. U svom udvaranju i dodvaranju režimu, ljudi su potpuno izgubili kompas, postaju kontraproduktivni za sam režim. Pisati o tome dje i za koga navija ambasador neke zemlje, izvoditi razne smiješne konstrukcije na taj račun, stvarno je degudantno, na nivou najžutije štampe. Ista tema je bila udarna i glavna tema i kod Djuranovićeg najboljeg profesionalnog druga. A napaljeni i neznaveni komentatori su išli dotle, da su čak “humorno” predlagali da se Plate povede na na ručak u Njemačkoj, tamo dje se pojavila ova ešerihija koli, posluži pasuljem za jelo, uz koji bi kao salata išli španski krastvaci. Drugi komentator je rekao da mrzi sve jevreje zbog sudije na utakmici koji je valjda jevrej.

    Gospodo, mi smo potpuno oboljelo društvo i narod(pogledajte kolumnu profesora doktora Blagote Mitrića). Predlažem redakciji da sa site-a makne logo portala “odupri se ludilu”. Kasno smo se sjetili, plašim se – da se pokušamo oduprijeti ludilu.

  3. Ладо Тајовић kaže:

    Ово је та извитоперена свијест о којој сам говорио. Оно што је дипломатски скандал свуда у свијету код нас се нађу дежурни да се можда може и на томе уграбити који поен. Да је случајно то урадио црногорски амбасадор негдје у свијету ови исти би га ‘размицали’. Чудна је ова мјера којом мјерите… промјенљива од прилике до прилике.

    • Lado, Drasko Djuranovic veli:

      U posebnom, rešetkama odvojenom, odjelu za bugarske navijače na južnoj tribini stadiona, njemački se ambasador obreo skupa sa nekih stotinjak najzagriženijih bugarskih fanova.

      Nije, međutim, do kraja dijelio sudbinu bugraskih ultrasa. Njemački ULTRAS Peter Plate nakon odgledane utakmice nije želio da sačeka onih obaveznih šezdesetak minuta kada se razilaze domaći navijači, PA DA BUDE, kao i bugarske kolege-navijači, uz policijsko obezbjeđenje, u koloni izveden sa stadiona. DOVITLJIVI se ambasador ekpresno poslužio diplomatskim pasošem i, uz posebnu pratnju, ispraćen kao diplomatski predstavnik Njemačke.

      Dok se intonirala bugarska himna, kamera je lagano KLIZILA prema navijačima zakićenim bijelo-zeleno-crvenim zastavama, nacionalnim bojama Bugarske. Među koloritnim navijačima koji su u zanosu pjevali nacionalnu pjesmu, u tamnoj majici i nešto svjetlijim pantalonama, izdvajao se sjedokosi čovjek sa naočarima, koji je, svečano poput dobrog VOJNIKA, POZDRAVLJAO himnu. Kamera zumira, sve postaje potpuno jasno.

      Možda GRADJANIN Plate prosto OBOZAVA bugarski fudbal, iako se reprezentacije Bugarske nije ni kvalifikovala za prošlu svjetsku fudbalsku smotru. Moguće je i da se građanin Plate jednostavno DIVI Lotaru Mateusu, sadašnjem bugarskom selektoru, iako ovaj kao trener za sada nije imao uspjeha niti njegovi timovi plijene igrom. Ne treba isključiti čak ni teoriju, da šira ili uža porodica Plate dijelom vuče neke BUGARSKE KORIJENE korijene što gospodina Platea učvršćuje u privrženosti bijelo-zeleno-crvenoj zastavi. Mnogo toga može biti…

      Diplomatski skandal koji je njemački ambasador napravio nije ovdje zabilježen: da ambasador na službi u jednoj zemlji otvoreno navija protiv reprezentacije države-domaćina i stavlja se na stranu reprezentacije treće zemlje!?

      Da se razumijemo, ovdje nije riječ o navijanju i fudbalu. Ambasador je želio da bude viđen baš tamo na stadionu i baš tada na toj utakmici, jer je namjerio da…

      ZAKLJUCIMO, sta?

      Peter nije Sasa, a Plate nije Pejanovic!

  4. A kakva je ovo zavrzlama u stampi oko Cica Kranjcara, zna li se? Covjek je napravio fenomenalnu atmosferu u reprezentaciji, klice mu cijeli stadion, nadam se da ostaje u CG!

  5. vala me cudi da se svaba usudio opet prikljucit velikobugarskom projektu i pretenzijama, ja sam bio uvjeren da smo mi njima za sva vremena slomili nos u poslednjem velikom ratu? mozda su oni juropski velikounionisti pa navijaju jednizadruge, evropska posla, ko im ga zna, al nek znaju da preko ljubinkinog groba i strikomilivojevoga meteriza proci nece ni ovaj put, kao sto nijesu mogli proc ni prosli!

  6. Војин Николајевич kaže:

    Перфект,

    одличан текст! Честитам, заиста сјајно, изблансирано!

    Ипак…

    Колико могу да видим,

    господин Плате ће завршити на високом суду СДП- СПС коалиције гдје ће му се десити “скоро исто” као и у епској пјесми о Суђењу сердару Шћепану. Разлика ће бити у томе што на крају баладе неће бити мудраца да пресуди по одређеним моралним нормама, већ ће порота да предложи вид черечења дотичног господина, који је једним својом присуством прекршио “примирје” у виду сопственог непостојања и “пријеко потребне ништавности” с “патриотске” тачке гледишта. Черечење ће,свакако, прихватити такозвани “православни ујединитељ”,

    Патриоте губе контролу над собом!

    Иначе, не бих се сложио са претпоставкама господина Ђурановића, те сматрам да је екселенција њемачки амбасадор желио провјерити степен толерантности власти у Црној Гори, као и њихових медијских експонената.

    Могу констатовати, да је цг. власт пала на испиту. Не да је пала, него сте стрмекнула челом о ледину!

    Можебит’, да је оваквим медијским баханалијама “опет одлучила” да “традиционално” објави рат “Јапану”.

    Јапан је, у овом случају, ЕУ!

    Елем, да се умјесто њемачког, на трибинама нашао амбасадор САД, ништа од ове приче не би било, већ би се заједно с њим, међу бугарским навијачима, морали појавити сви из државног врха Црне Горе!

    У противном…:))

    Џони би рекао- “… пуштени с ланца, гледај, незајазни анђели”.

    Ипак, и пад је лет…

    • perfect stranger kaže:

      Одлично Војине :) Заиста, шта би се десило да се на трибинама, умјесто њемачког, нашао амбасадор САД…

  7. perfect stranger,

    da li se stav ovih intelektualca moze tretirati da oni gospodina ,
    plata tretiraju kao:

    Патернализам је покровитељски, заштитнички, очински однос надређеног
    појединца или институције према подређеним појединцима или институцијама, који се третирају као незреле и неодговорне особе.
    ——————————————————
    -znaci covjek kao individua ne smije odredidi sebe da navija za tim koji vodi njegov zemljak a mozda i prijatelj otkud znam?
    -ili mora da mu neko kaze ne to nije dobro za tebe ti moras navijati prirodno za zemlju domacina zato sto udises vazduh odje a ne u bugarsku i moras jesti gravce na travce to je dobro za tvoj stomak a ne nekakve pekinske patke?
    ——————————————————-

    ja nijesam intelektualac pa bi zelio neko od gospode novinara da mi stvarno pojasni ovaj slucaj.

    ovi koji kazu da ambasador ako igraju domaci i gosti a gosti nijesu iz njegove zemlje treba da navija za domce zato sto je prirodno,
    MORALI BI POKRENUTI JOS ARGUMENATA.

    da bi ja mislio da su u pravu.

    ovako mislim da gospodin plat ima svoju slobodu na da navija kad god oce i za koga oce.
    i mene ne smeta,

    a zivac navija za ,

    hrabre sokole i da osvoje prvenstvo evrope,
    a sko se sretnu sa pancerima kada da ih rasture.

    i tako se osvetimo platu sto nije NAVIJA ZA NAS!!

    • Povodom Plateopvog navijanja za Bugarsku:

      Ne tako davno, daleko odavde, razgovarao sam sa jednim uglednim njemačkim publicistom, inače porodičnim prijateljem ambasadora Platea, o “miješanju” Njemačke u unutrašnju politiku Crne Gore. Čovjek je imao zanimljiv komentar u vezi pomenutog “miješanja” – prokomentarisao je kako je iz razgovora sa više diplomata svoje države stekao utisak da je trenutno JEDINO Njemačka iskreni saveznik građana Crne Gore. Naveo mi je infomracije koje ima o “prijateljstvu” Amerikanaca, Rusa i Italijana prema Crnoj Gori, i iz te perspektive čini se zbilja da nije pogriješio.

      • e, da, treba stisnuti pa reci “Car je go”. naravno, to nije govor simbola o kojem je Drasko pisao.

        kod nas vole kada se, kao jedan bivsi ugledni veleposlanik, obilaze sela i gradove, sa svakim se diplomata pita kao tetka za zdravlje i ne preskoci niti jednu priganicu ni casu loze koju mu ponude, sve uz osmjeh, pravi drugarski.

        a on ovamo iza ledja sve i svasta o domacinima…

      • Tako je Duka.
        Usput, sve što Draško i Darko prepoznaju kao atak na državu, treba smatrati činom podrške građanima Crne Gore. Tako je Plate navijao zapravo za nas kada je otišao u boks sa bugarskim navijačima. Kada kažem “za nas” mislim na sve građane Crne Gore kojima režim nije darivao stanove od 100 i kusur kvadrata, vraćao privatne dugove od skoro milion, osnivao medije i firme…

  8. perfect stranger kaže:

    Живац, благонаклоно гледам на ваше честе интервенције које имају за предмет либертаријанизам, јер и сам имам доста симпатија према тој политичкој идеологији. Наравно, свако има суверено право да навија за кога хоће, или да ни за кога не навија, или да умјесто фудбала прати латино-америчке сапунице, или да телескопом тражи летеће тањире на небу, или све то заједно, или ништа од тога. Прије неколика мјесеца сам написао сљедећи одговор на питање једног коментатора:

    Што се тиче политичке идеологије или филозофије, близак ми је либертаријанизам, иако морам да признам да код мене понекад има и социјалистичких утицаја, нарочито у дијелу који се односи на Welfare State. Тако да у неким ситуацијама код мене долази до миксовања различитих политичких филозофија:)

    Ево неких поставки либертаријанизма:

    “Либертаријанизам (слободарство, либертерство) је политичка филозофија која заступа становиште да би појединци требали бити слободни да чине што год желе са собом и својом имовином све док не угрожавају ову исту слободу осталих.

    Либертаријанци генерално одређују слободу као могућност или слободу да чините што год желите све до тачке када ваше понашање почиње да омета или угрожава другу особу или њену имовину. Код тачке ометања, све стране би постале подложне извесним начелним правилима за разрешавање спорова, која истичу надокнаду жртви радије но само казну или одмазду. Већина либертаријанаца дозвољава да би такве казне могла примерно наметати држава у виду кривичних или грађанских казни, мада многи оспоравају степен до којег је таква казна нужно задатак државе.

    Либертаријанци углавном виде ограничења која држава намеће појединцима и њиховој имовини, преко потребе да се казни повреда права једног од нас од стране другог, као повреду слободе. Анархисти се залажу за одсуство ма каквих владиних ограничења, засновано на претпоставци да су владари и закони непотребни јер ће у одсуству владе појединци природно обликовати самоуправне друштвене везе и правила. Насупрот овоме, прави либертаријанци сматрају владу неопходном са једином сврхом заштите права људи. Ово укључује заштиту људи и њихове имовине од криминалних дела других, као и обезбеђење националне одбране.

    Либертаријанци генерално бране идеал слободе са становишта тога колико је мало свако ограничен ауторитетима, односно колико је свакоме дозвољено да чини, што се описује као негативна слобода. Овај идеал се разликује од виђења слободе усмереног на то колико свако може чинити, што се назива позитивном слободом. Разлику између ових појмова први је запазио Џон Стјуарт Мил, и касније у више појединости описао Исаија Берлин.”

    Итд…

    • pozdrav

    • Perfect,

      jedna, ako smijem reci-a ti smijes prihvatiti :) drugarska sugestija:

      stavove koje iznosis dodatno bi ojacao kada bi ih “klesao”, odnosno, lisavao nepotrebnih pojasnjenja koja tvojim postovima daju, smatram, nepotrebne gabarite.

      ovako, utopljeni u akademsko ruho citata i definicija koje je de facto primjerenije kakvom amfiteatru nego okupljalistu ljudi koji brzo misle/ brzo pisu/brzo citaju, ti stavovi nerijetko budu ili pogresno interpretirani ili cak i ignorisani.

      ja ovo, sto bi nasi stari rekli, po slobodi.
      pozdrav

      • perfect stranger kaže:

        Наравно Дука, свака другарска сугестија је добродошла, а твоја је, рекао бих, и корисна. Међутим, овај цитат о либертаријанизму сматрам прије свега едукативним, тако да није згорега да стоји.

    • “Постоје две врсте либертаријанаца. Једни држе за темељну поставку да свако дејство међу људима мора бити добровољно и усаглашено. Они тврде да је потезање за силом против друге особе или њене имовине, при чему се под “силом” подразумева употреба физичке силе, претња таквом силом, или чињење или налагање преваре против некога ко није потегао за физичком силом, претњом силом или преваром, повреда тог начела (многи од њих су индивидуалистички анархисти или анархо-капиталисти). Друга врста либертаријанаца потиче из последичносне или погодносне тачке гледишта. Уместо моралних забрана потезања за силом, они подржавају ограничену владу која се користи минималном количином уводне силе (попут прописивања и прикупљања пореза како би обезбедила нека јавна добра попут одбране и путева, као и извесна минимална регулација), јер верују да је она неопходна како би се осигурала највећа слобода појединаца (ово су минархисти). Либертаријанци се не противе коришћењу силе као одговор на већ почињен напад попут насиља, преваре или повреде права другога. Либертаријанци дају предност етици самоодговорности и оштро се противесоцијалној држави, јер верују да је присиљавање некога да пружа помоћ другима етички погрешно, у крајњем контрапродуктивно, или пак и једно и друго.”

      • Tермин који се преводи као “либертаријански”, у политичком смислу, први пут је користио анархо-комуниста Жозеф Дежак, који је употребио француску реч -{“либертаире”}- у писму Прудону 1857. Иако многи левичарски анархисти и даље користе овај назив (тако да се на пример речи које се могу превести као “либертаријански” користе као синоними за анархизам у неким језицима попут француског или италијанског), његова најчешћа употреба нема баш ничег заједничког са социјализмом.”

      • I da se ne bi previse mudrovalo: Anarhizam je “potreban ” Crnoj Gori, pod izvornim geslom libertarijanizam, kako bi velikosrpski fasizam zazivio i postao legalna i uvijekprisutna (kvazi) politicka kategorija na koju uvijek treba racunati.

        Ende.

      • Војин Николајевич kaže:

        Јункеру,

        претпостављам да и екологизам, као изворни принцип анархизма под геслом либертарајизам, не представља ништа друго него легалну и увијекприсутну категорију великотравизма и великодрвећијанизма, као облик травнатог фашизма у виду политичке категорије напретка биљака, а све против човјека који има слободне мисли као ви!? Недајте се, господине Јункеру! Доље травизам!

  9. Ладо Тајовић kaže:

    Ех, да ми је Грубачу набавити чланску карту СДП. Сличност је невјероватна а и сличан се сличном радује…

    • Војин Николајевич kaže:

      Господине Тајовићу,

      могао сам давно, а моребит’ и сада, добити чланску карту кога хоћеш! :))

      Међутим, “мене тјера неки враг”.

      А тек СДП:)) Те интересџијске приче…

      Много су ме разочарали што нису у ГО укључили мог драгог саговорника г. Новкак Аџића. Он је три миленијума година јачи чак и од њиховог тзв. предсједника странке.

      Он је природан човјек, бори се за своје идеје и разговара! Полемише… Објашњава…

      Он је момчина за те СДП медиокритете које причају зиду…:))

      Не, ја не причам са зидовима.

      Није то моја адреса!

      Промашили сте тзв. циљ! Господине Ладо!

      • Ладо Тајовић kaže:

        До прије неки мјесец сложио би се са овим да сам промашио тзв. циљ. Сада… тја, прочитајте се понекад. Можда нађете баш Новака… е сад којег Новака… ццц…

      • Војин Николајевич kaže:

        “Ектремно” вас разумијем,

        господине Тајовићу!

        Рекао сам Новак Аџић, а ви сте то, наводно, превидјели!?

        Симпатично:))

        Мислили сте, могуће, на Новака Маркова Даринкиног!

        Маркову слику у Кили огледалу?

        Вешовић сардина у Кили сопственом сосу!?

        Елем, Вешовић је танцовао по многим столовима, ни сам не зна чији су столови били:))

        Љутите се по поводу госпође Радошевић

      • Ладо Тајовић kaže:

        А можда на Новака Ђоковића? Можда вам бацам лоптице на бекхенд а ви упорно форхендом покушавате да поентирате… Не знам…

      • Војин Николајевич kaže:

        Елем, Новак Ђоковић је друге приче смисао!

        Желите да вам погађам мисли?

        Ко зна, кажете?

        Збиља, нисам знао да сте отпочели игру кликерима, или покер!:))

        Рецимо, ко има “већу руку” у смислу “надувавања рукавице”!?

        :))

        Нека каже- Дугоушко!

      • Ладо Тајовић kaže:

        Па да, тексас холдем, рецимо. Очекујем боље карте на риверу. Нека га Душко на картун нетворку.

        Углавном сложисмо се да у дипломатке активности спада и дружење са ултрасима противничке репрезентације домицилне земље. Да се Плате попео на ограду и запалио бакљу, ни то не би било необично, осим можда Новаку… хе, хе, хе… што се чини… почех и ја да губим контролу над собом.

      • Војин Николајевич kaže:

        Господине Тајовићу,

        да се Плате попео на ограду и запалио бакљу за Бугаре, јавно мњење у Црној Гори бу му дало већу оцјену од признавања Космета као тзв. независне државе од стране господина Ђукановића.

        Или је, по вама, јавно мњење у ствари један кружок у ЦГ који наводно себе поистовјећује са државом, узалудно, беспотребно и глупо, надасве…?

        Плате им је очитао лекцију, те доказао да они не могу имате толерацију ни према ЛГБТ популацији, ако већ не могу имати толеранције према кудикамо мањим стварима.

        Ипак, све везано за Платеа је била друга вартијанта Параде поноса, оног патриотског, изворног, домаћег, СДП- ДПС овског…:))

        Шоу!

        нм

      • Tek sad primjetih, da je Lado presao na srpsko pismo.Znaci li to da se vraca korijenima?

      • Ладо Тајовић kaže:

        Стварно морам наћи ту мјеру којом ви мјерите. Њена промјељивост ме одушевљава. На којем вашару сте ли је узели, ова моја стара удбашка вазда исто показује.

        Има она ‘ни дана без редка’ код вас је ‘ни редка без СДП-а’ … Шоу!

  10. bilja koprivica kaže:

    Ладо,пиши по-русски!Так и так,никто ничего не понимает!

  11. Ja sam kreten kaže:

    Kakve su lekcije iz patriotizma i diplomatije….
    Cijenim da Plate radi svoj posao, pa mu se prati svaki korak

    Elem:
    Plate je ambasador NJEMAČKE
    NJEMAČKA je član EVROPSKE UNIJE
    BUGARSKA je član EVROPSKE UNIJE
    Ambasador NJEMAČKE štiti po opisu posla interese svoje zemlje i EVROPSKE UNIJE.
    Ambasador između ostalog štiti i interese BUGARSKE.

    Mateus je NJEMAC i selektor BUGARSKE
    Plat je NJEMAC
    BUGARSKA I NJEMAČKA su u EVROPSKOJ UNIJI- CRNA GORA nije.

    Ambasador Plate je dakle bio sa ljudima kojima na pasošu piše isto što i njemu – EVROPSKA UNIJA.

    Portal analatika – pucanj u prazno ili nova kampanja smjene neposlušnih diplomata

  12. Ne mogu Crnogorci Njemcima oprostit ne II Svjetski rat, nego onaj peh od prije par godina, kad se ambasador, umjesto u najnovijem Mercedesu (ne mora bit ukraden), vozio u Ladi Nivi. Tada ih je ponizio strasno.

    • Italija, Njemacka, sve su to sile osovine ;)

      • Ладо Тајовић kaže:

        И тај је направио дипломатски скандал и врло брзо завршио каријеру. Ваши дупли стандарди одушевљавају. Потпуно у складу са политиком ‘поспимо се пепелом и загрлимо лудило’.

  13. A možda je onaj ograđeni dio sa bugarskim navijačima i gospodinom ambasadorom bio jedini slobodni dio na teritoriji Crne Gore.
    Mi ostali smo bili i ostali u SDPS kavezu.

  14. A sto je sad toliko vazno dje je Plate bio, casti vi? Njegova stvar. Na utakmicu se ide privatno kao gradjanin i ima pravo da se navija za koga mu volja. Mozda ja navijam za Estoniju, a iz Slovenije sam i sto cemo sad?

  15. postovani,
    angus young,

    zasto mislis da bi mi libertijanci dozvolili da ovo prodje sto ste vi napisali,

    …………..I da se ne bi previse mudrovalo: Anarhizam je “potreban ” Crnoj Gori, pod izvornim geslom libertarijanizam, kako bi velikosrpski fasizam zazivio i postao legalna i uvijekprisutna (kvazi) politicka kategorija na koju uvijek treba racunati.

    Ende…….
    ———————————————-
    ne moze nikako anarhizam da se upakuje i da lici na libertijanizam i da dozvoli prostor bilo kojem fasizmu da zazivi,
    (LIBERTIJANCI ZAGOVARAJU DRZAVU ALI MINIMALNU)
    a drzava odgovorna i pojedinci odgovorni u njoj koji imaju svijest nece biiti manipulisani i dozvoliti da im neko SOLI pamet dje treba PLAT da navija i za koga !!

    gore ste pisali o liberalizmu i opteretili ga raznim terminima kao i usloznjavanjem istoga,
    sasvim bespotrebno ,
    samo treba da se slozimo oko ovih 10.principa a unutar toga moze se biti i razlicit,
    10 osnovnih principa klasičnoliberalnog-libertarijanskog viđenja društva i ispravne uloge države:

    1) Sloboda kao primarna politička vrijednost

    2) Individualizam

    3) Skepticizam prema vlasti

    4) Vladavina zakona

    5) Civilno društvo

    6) Spontani poredak

    7) Slobodno tržište

    8) Tolerancija

    9) Mir

    10) Ograničena država

    To je set ideja čije centralno odličje je individualna sloboda. Klasični liberali se ne slažu jedni sa drugima u mnogim stvarima, ali smatram da se slažu oko 10 osnovnih principa.
    ————————————————
    dovoljno smo inteligentni da ove stvari prihvatimo i razumijemo ih kao zdrave za drustvo

    ———————————————-

    a naravno ko ne prihvaca ideju libertijanizama neka i dalje prihvaca partije koje mu se nude sa predznakom ,

    socijalizma i nacionilizma,

    ne folirajmo se i ne FILOZOFIRAJMO previse!!!!

    ne komplikujmo stvari i ne trosimo energiju na prepucavanja usredsredimo se na fine i lijepe stvari na finu i zdravu ideju koja ce biti dobra za nas i nase potomstvo koje ce ostati da zivi u crnoj gori.

  16. e ovako mi se druzenje dopada!

  17. Ладо Тајовић kaže:

    Опозиције и опозиционара као у Црној Гори на свијет нема. Била је веле једна али се давно угасила.

    Предсједник Покрета за промјене Небојша Медојевић тражио је хитан састанак са премијером Игором Лукшићем због ‘’медијских напада на амбасадора Нјемачке Петера Платеа’’, пишу Вијести.

    Повод је био коментар Портала Аналитике на чињеницу да је амбасадор Плате утакмицу Црна Гора – Бугарска умјесто из свечане ложе, гледао из бокса који је предвиђен за најватреније навијаче Бугарске.

    – Нико нема право да због својих приватних интереса и фрустрација, зауставља Црну Гору на овом историјски важном путу. Ја ћу, као предсједник НСЕИ, обавити разговор са Платеом и извинити му се због скандалозног поступања антиевропских дијелова актуелног режима и њихових пропагандистичких војника, рекао је Медојевић Вијестима.

    Предсједник НСЕИ сматра да ‘’иза кампање стоји антиевропски лоби који не жели да Црна Гора добије датум приступних преговора’’.

    – Фрустрације криминализованог дијела црногорске власти због наставка европских интеграција, неопходности покретање конкретних акција против носилаца организованог криминала и корупције и постизања широког националног консензуса о овом стратешком приоритету државне политике, су потпуно разумљиве.

    Ипак, овакве дириговане пропагандистичке акције у бољшевичком маниру Стаљина и Берије, нијесу у интересу ни државе ни њених грађана, упозорио је Медојевић.

  18. perfect stranger kaže:

    Заиста, скандалозно понашање опозиције на још скандалозније, недипломатско, неукусно навијање Њемца! Умјесто да се заложе да се Шваба пошаље у Сибир на принудне радове, они му се још и извињавају!

    • Ладо Тајовић kaže:

      Па да, у уобичајено дипломатско понашање амбасадора у земљама у којима службују спада и дружење са тифозима гостујућих фудбалских репрезентција. Плате је одступио од те устаљене праксе, спомињане чак и у Конвенцијама, тиме што се он заиста није попео на ограду, запалио бакљу и повео пјесму. То у просвећеном свијету не би била никаква вијест, нити би један медиј то споменуо а камоли неки новинар прокоментарисао осим у назадној Црној Гори гдје царују бољшевички манири Стаљина и Берије. Јел'да?

      Стварно је симптоматична потреба квази опозиционара да ‘поентирају’ на сваку глупост и тиме чинећи услугу управо власти.

      Амбасадор Плате је својим чином хтио да упути неку поруку. Легитимно је право о томе извјестити јер је заиста необично и вјероватно незабељежен начин који је изабрао, као што је легитимно право да се неки новинар на то осврне, као што је и легитимно ваше право да коментаришете сваку глупост.

      Ваши стандарди, ваша виђења демократије, вођења полемике… Нема друге без да запјевамо ‘Опрости ми Плате за те ружне ричи…’

  19. perfect stranger kaže:

    Слажем се. Понашање њемачког амбасадора је скандалозно, његови начини навијања незабиљежени у историјату модерног фудбала, а не помињу се ни у Конвенцијама, дапаче. Осим тога, нема сумње да је Њемац својим опхођењем хтио да упути неку ПОРУКУ црногорској држави. Уопште, његова гестикулација, начин праћења сусрета и поздрављања са бугарским навијачима пуни су СИМБОЛИКЕ. Ако се пажљивије анализира тв-снимак, евидентно је РИТУАЛНО ПОНАШАЊЕ Платеа. Примијетиће се да након свака 2 минута амбасадор поскакује на лијевој нози, док десну руку држи на носу. Након вођства црногорске репрезентације, Њемац окреће леђа играчима, нешто шапуће на уво једном бугарском навијачу, а затим изводи један ритуал који личи на јужно-амерички плес меренге. Након гола бугарске репрезентације, камера зумира уста амбасадора и може се тачно утврдити изговарање сљедећих ријечи на бугарском језику (амбасадор је полиглота): “Обећавам и заклињем се да нећу никада одати тајне Слободног зидарства, да нећу никога упознати с оним што ће ми бити откривено под казном да ми се пререже грло, ишчупају срце и језик, покида утроба и да се мој леш раскомада, затим запали и претвори у пепео који нека се распрши у вјетар ради обешчашћења успомене и на вјечну срамоту”.

    Упућенији знају да је ритуално понашање амбасадора на стадиону и састанак са Великим Магом Реда Розенкројцера (који је иначе вођа навијача бугарске репрезентације) – заправо порука црногорској држави да мора да се повинује неким захтјевима Илумината. Оштар одговор медијских представника младе балканске демократије, поносни “Њет” и “Ми не љубимо илуминатске ланце” треба да нас све чине поносним на нашу власт и на неустрашиве државотворне медије.

    Рекох ја – у Сибир Швабу! Па нек Русе учи тајнама Илумината, ако смије!

  20. ima li idje spisak prihvacenih, a vjerovatnih, vejrovatno prihvatljivih, i moguce nepreihvatljivih diplomatskih reagovanja i ponasanja, kao i standardnih, vjerovatnih i mogucih konsekvenci za odstupanje od istih? da li je megauniverzitetska skola gavro vukovic uspjela da izda skriptu sa uputstvima i vejrovatnocama, ili se ceka na gavra da je privede kraju?

    • perfect stranger kaže:

      Има, све пише у Конвенцијама. Чак 150 страна је посвећено начинима навијања амбасадора.

      • Ладо Тајовић kaže:

        Патетични су начини којима покушаваш да поентираш свугдје и по сваку цијену. Као што је врхунски цинизам када ти остављаш коментаре о депортацији Муслимана и сл. Још када се споје са твојим опште познатим ставовим чине апсурд своје врсте. Зато када побиједи твоја ‘демократија’ не Платеа у Сибир него Ђурановића и то у најтежим оковима гдје би пјевао ‘опрости Плате на те ружне ричи и мој живот сада на твој живи сличи…’

        Сачувај ме Боже црногорских демократа…

  21. perfect stranger kaže:

    Слажем се у потпуности. Зајашимо талас државотворности и станимо на пут плановима Илумината о стварању једне глобалне државе, контроли прираста становништва, ширењу заразних болести, утицају на медије. Нико не смије да дира наше медије! Државотворне! И да Срби никад више не остављају коментаре о депортацији Муслимана, срам их било! И то је илуминатско масло!

    Да живее Македонија!

    • Ладо Тајовић kaže:

      Патетичан си, као шта рекох. Углавном говориш о стварима о којима појма немаш, углавном постујеш један те исти текст и углавном се браниш цинизмом и заједљивошћу која открива твој прави карактер. Џабе се огрћеш српством јер људи као ти присутни су у свим нацијама и свугдје се називају истим именом. Људи као ти јесу дискриминисани из простог разлога јер их нико не жели у својој близини.

      За тебе очигледни злочини нијесу злочини, злочини су само они гдје би ти могао да поентираш а и ту не циљаш кривце већ ти се зум прошири да би могао и то да искористиш за своје несувислости. Које су границе твоје беспризорности недавно се показало

  22. perfect stranger kaže:

    Слажем се! Амбасадор је починио очигледан злочин! Уосталом, то може јасно да се нађе у Конвенцијама!

    • Ладо Тајовић kaže:

      Тако је , а сад трк са Велашевићем у шетњу поводом тога ђе ћеш ти храбро држато логистику од куће ‘заузет’.

  23. bilja koprivica kaže:

    Braniti se od apsurda moze jedino apsurdom.Dakle-teatar apsurda!Zanimljivo je,simpaticno…

  24. perfect stranger kaže:

    Јесте, тако је! Радије ћемо љубити задњицу јуначке Двометрице неколика пута недјељно – као што то ради неки неустрашиви уредник електронског издања једне дневне новине у поноситом Монтенегру – него што ћемо допустити да нам тамо неки Розенкројцери кроје судбине! У Сибир са Розенкројцерима!

    Уосталом, лијепо у Конвенцијама пише да је допуштено да се задњица Диктатора цјелива два пута седмично!

    Биљана платно белеше на охридските извори!

    • Ладо Тајовић kaže:

      Ма не битно је теби чија је. Само да се љуби. Љуби, љуби ал’ главу не губи… и шетај, човјече… Ово мора да су они тренуци разоноде када се ‘зајебаваш’ са мном што увијек мораш да нагласиш…. ха, ха, ха… Ништа маслачак, шклемпе и сл. креативности од тебе. Е па… Шкандал.

  25. perfect stranger kaže:

    У Конвенцијама пише да су шклемпе забрањене док траје опасност од Розенкројцера! Постоје приоритети! А није било ни услова за шклемпе, јер су се неки сакрили у мишју рупу приликом нечијег боравка у Македонији! Тако су се добро сакрили да тада нијесу имали времена ни да цјеливају позадину Диктатора! Срећом, прођоше та времена и уредник се може вратити омиљеном хобију…

  26. perfect stranger kaže:

    Управо тако! А кажу да се током превентивног боравка у тој мишјој рупи неустрашиви уредник ипак солидно сналазио, без обзира на повремену чежњу за њежним љубљењем задњице Двометрице… Открио је да је то његов природни хабитус, да је као свој међу својима! Почео је помало и да учи језик штакора, да се споразумијева са својим новим пријатељима. Међу њима је стекао велико поштовање, почели су заједно да разрађују неке стратегије о најбољим одбранама од Розенкројцера, као и о заштити државотворности и уставног поретка. Штакори су га чак изабрали за њиховог primus inter paresa и дали му овлашћење да заступа њихове интересе у земљи Двометрице.

    Када је опасност од шклемпи прошла, Уредник је уз велико жаљење морао да напусти своје симпатичне пријатеље и да се посвети уобичајеним активностима. Тако је послије новог и освјежавајућег цјеливања жељеног објекта пожелио да одржи редовни патриотски и државотворни говор против неспособних опозиционара и Розенкројцера – али авај! Умјесто уобичајене јуначке реторике из уста му изађе некакво цичање и сквичање, баш како га је подучавао његов најбољи другар из мишје рупе! Још се није одвикао од његових сићушних пријатеља! Срећом, тај инцидент није имао већег одјека у јавности, која је тада била заокупљена недоличним понашањем њемачког амбасадора.

    • Ладо Тајовић kaže:

      кме, кме, кме… пелфектни се све зеза са мном у ‘тленуцима лазоноде'… кме, кме… жалицу се цика Листу плвом цлноголском плокунитељу. Има да пане једна клетвица од тог ‘дивног цовјека’, па цес да видис… на, на, на… код амфилохија, код амфилохија… а ти се, а ти се, а ти се, а ти се…

  27. perfect stranger kaže:

    Ево, још увијек је у фази одвикавања Уредник, па мијеша два језика (штакорски му је баш прирастао к срцу, изгледа). Не дај се Инес, не дај се Розенкројцерима! Превазиђи те проблеме, врати нам се, онај стари! Пронађи ону жилу државотворности у себи! Ако икада попустиш, сјети се да је Македонија вјечна, док су јој дјеца вјерна!

    • Ладо Тајовић kaže:

      Удави се у медиокритету, у ‘тренуцима доколице’. Исцједићемо из тебе нешто креативно, па ха… Настави, Македонија бла, бла, бла…

      Добро је да те она силна туга прошла док си једрио црногорским интернет странама и обавјештавао јавност из ‘прве руке'… Пинокио, пинкио… но, но, никада нећеш постати дјечак тако…

  28. perfect stranger kaže:

    Слажем се! Нема одмора док траје напад Розенкројцера, морамо се борити против медиокритета! Да се одмах сазове Сабор штакора, нека њихов Примус-Уредник покаже прави пут! Да се стане на пут злотворима, да се уједине Штакорландија и земља Двометрице! Цмокни га једном тамо гдје ти је најдраже, за срећу и нови почетак!

Komentariši

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.