Ivan Pernar: Tražimo nacionalizaciju svih stranih banaka

Kada nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost, kaže Ivan Pernar, organizator protuvladinog “Facebook prosvjeda” održanog ispred Markovog trga u Zagrebu, u interviewu koji je dao za Monitor.hr noć uoči novih protesta koji se očekuju danas u 18 sati

izvor: monitor.hr

Pernar: “Normalna je praksa da korumpirana vlada koja je izbore dobila nelegitimnim metodama bude pozvana na odgovornost ili da ostavku”

Monitor.hr: Što očekujete od prosvjeda u četvrtak?

Ivan Pernar: Vjerujemo da će biti potpuni uspjeh, biti će još više ljudi i proširiti će se po drugim gradovima. Odnosno, biti će u Osijeku, Splitu, Rijeci, Slavonskom Brodu i Puli.

Monitor.hr: Komentirali ste da se nećete boriti putem pravosuđa, jer je ono “u HDZ-ovim rukama”. Po Vašem mišljenju, na koji se način mogu mijenjati nefunkcionirajuće institucije hrvatskog društva?

Ivan Pernar: HDZ ima većinu na ustavnom i vrhovnom sudu. Zabrana prosvjeda je protuustavna, a takvoga su stava svi pravni stručnjaci osim onih povezanih sa HDZ-om, pa ipak ta zabrana još uvijek nije ukinuta. Drugim riječima, jasno je po kojoj osnovi se pune ključna mjesta u pravosuđu.Monitor.hr: Neki komentatori prosvjeda održanog u utorak komentiraju da ste prosvjedom “tražili nemoguće”. Kako to komentirate i koji su Vaši osnovni zahtjevi?

Ivan Pernar: Nismo tražili nemoguće. Normalna je praksa da korumpirana vlada koja je izbore dobila nelegitimnim metodama i ne uživa povjerenje građana bude pozvana na odgovornost ili da ostavku. Sama činjenica da je bivši premijer u zatvoru govori puno o tome na koji je način HDZ vodio zemlju.

Protiv poreza na kapital

Monitor.hr: Kako je došlo do toga da ste se odlučili baviti politikom?

Ivan Pernar: Kada nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost. Sve je počelo u Španskom i katastrofalnim stanjem u mome naselju. Tada sam prvi put izašao na izbore i bio izabran voljom građana u gradskoj četvrti Stenjevec koja broji 60.000 stanovnika. Tada je počeo moj sukob sa ovim sustavom.

Monitor.hr: Osnivate svoju stranku Savez za promjene, za koju kažete da će biti ekonomski progresivna. Što podrazumijevate pod time?

Ivan Pernar: Pod ekonomski progresivna ekonomska politika se smatra ona koja je za niže stope poreza (PDV-a, poreza na dobit i poreza na prihod). Protiv smo uvođenja poreza na kapital (dionice, vikendice).

Istodobno vjerujemo u redistribuciju kapitala na način da se sva domaća poduzeća u stranom vlasništvu koja stranci nisu svojim rukama stvorili i sve banke koje oni drže, nacionaliziraju, a dionice tih poduzeća potom prodaju građanima ispod cijene. Odnosno, po modelu javne ponude. Na taj način istovremeno ćemo omogućiti građanima prosperitet, te zaustaviti odljev kapitala.

Time želimo promjeniti trenutni smjer tzv. redistributivne politike u kojem golema većina posjeduje sve manje, a političke elite i stranci sve više.

Neo-feudalistički model HDZ-a i SDP-a

Monitor.hr: Kome se vaša stranka obraća? Koji dio populacije želite obuhvatiti?

Ivan Pernar: Sve one koji teže slobodi i protive se trenutnom neo-feudalističkom modelu kojeg provode političke elite predvođenje HDZ-om i SDP-om.

Monitor.hr: Hoćete li izaći na parlamentarne izbore?

Ivan Pernar: Sigurno hoćemo, pitanje je samo hoćemo li stići registrirati stranku ili ćemo izaći kao neovisna lista.

Comments

  1. Ivan Pernar intervju eksluzivno prije prosvjeda
    http://www.ustream.tv/recorded/12905821#utm_campaign

  2. Protesti koji su se danas održali u Zagrebu pokazali su svu tragikomičnost hrvatskog društva, stanje metastaze u kojem se našlo to društvo.

    Danas su protestovali SVI ZAJEDNO, Facebook prosvjednici, čuvena armija multiprintovanih branitelja, te seljaci i radnici…i PROustaške snage koje su se usudile izavći na ulicu prosvjedovati kontra nekad ‘omiljene’ HDZ.

    Naravno, ustaše i desničari nisu mogli poći dalje od parola : ” NEĆEMO SRBI DA NAM VODE DRŽAVU…STANIMIROVIĆ ČETNIK! “…

    Loše organizirani protesti, uz sramotnu ikonografiju , meni napraviše da mi se smuči u stomaku. Prljava , glasna balkanska krčma, prepuna lošeg alkohola i glavatih gluperdi.

    Po prvi put u istoriji, Kozak puna srca kaže : “Udri HDZ”

Komentariši

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.