Nakon slavnih trenutaka svog (AB) događanja, političko-ekonomski gigant, “Narod” otišao je u dvodecenijski stečaj. Upravnik je, uprkos davno proglašenom bankrotu, odbijao da likvidira firmu. Stečajna masa se, između ostalog, pokazala kao izuzetno konvertibilna valuta u međunarodnoj razmjeni. Poslednjim planom reorganizacije predviđeno je da će se sva potraživanja, kako domaćih tako i inostranih, povjerilaca prema upravi ove firme i dalje izmirivati iz preostale stečajne mase – do poslednjeg “stečajnika”, kako neki to vole vruće da kažu. Blagodareći iznuđenom, no, ipak, hrabrom potezu poslovodstva “Naroda”, ovaj posrnuli gigant će možda jedini od svih sličnih preduzeća bez straha čekati 21-12-2012 obzirom da je njegova sudbina i prije tog datuma sada već sasvim izvjesna – lagana i opojna likvidacija.
Priznati ekonomski prepeličar, namještenik uprave, Palamud Lezilebovski, tim povodom je na konferenciji za novinare izjavio: ” U ruletu tranzicije mi smo stavili svoj KAPitalan ulog. Znate, loptica je okrugla, ne dobija baš svaki broj. Ponekad, između dva broja neophodno je izabrati onaj manji. ” Na pitanje kako komentariše primjedbe onih iz “Naroda” da je bolja varijanta bila igrati loto, Lezilebovski je pojasnio: “KAPaciteti “Naroda” pokazali su se izuzetno povoljnim za eksploataciju putem ruleta. U najgorim uslovima za “Narod”, uprava je, krajnje efikasno, koristila sve raspoložive resurse. Upravnik docent, kao i svi članovi uprave, smatraju da je upravnik emeritus ispravno postupio kada je sa običnog ruleta prešao na ruski” Totalnu insolventnost “Naroda”, Lezilebovski je okarakterisao kao puke glasine i spekulacije. “Uprkos bankrotu, uprava je učinila sve da “Narod” ne KAPitulira prije nego što otplati sve svoje dugove. Promovišući visoku poslovnu etiku, uprava je svojim poslovnim partnerima plaćala i plaća čak i one dugove “Naroda” nastale iz fiktivnih i pravno štetnih ugovora. Često, rasprodajući vrijednu imovinu budzašto, žrtvujući budućnost samog “Naroda”. Tako da, gospodo, ponosan sam što mogu reći da će “Narod”, nakon likvidacije, ostati dužan jedino sebi. Sve ostale dugove je platio. Neke i više puta.”
Lezilebovski nije propustio priliku da ukaže na strateške prednosti plana reorganizacije. “Valjalo je mudro odabrati način anesteziranja tokom bolne likvidacije “Naroda”, onda kada i poslednje zablude, pardon,rezerve iščeznu. Između dvije gorke KAPsule za progutati – da li da se čaša, to jest bure, mislim hektolitri, žuči tresnu naisKAP, ili da to bude KAPtaža – sKAPavanje u anuitetnim KAPljicama uz KAP meda -odlučili smo se za onu manje gorku, jer je poznato da čaše, ovaj burad, mislim hektolitri žuči ištu KAP meda. Tako da će, dok se žuč bude tiho mreškala u KAPljicama, “Narod” imati priliku da se nasladi i čuje KAP meda, t.j. Meda kako izvodi čuveni hit Mladena Vojičića Tife: “KAP po KAP, kiša sprema se” Mislim, pjesma nas je održala, više puta i u toku prve petoljetke, tako da pjesmi KAPa dolje, hvala joj!”
Na novinarsko pitanje nije li plan reorganizacije još samo jedan KAPric upravnika-emeritusa i očekuje li da se u “Narodu”, povodom toga, dogode neke radikalne promjene, Lezilebovski je reKAPitulirao ranije stavove uprave:” Samo oni kojima je KAPut bliži od džempera mogu postaviti takvo pitanje! Ko je protiv uprave taj je i protiv “Naroda”! Samo osobe kojima su vazda KAPci preko očiju spušteni, oni koji bi htjeli biti KAPoi umjesto KAPoa, nesposobne su da uKAPiraju epohalnost ovakve poslovne strategije i stoga je izlažu kritici. No, ne može KAPlar biti stariji vodnik KAPetanu! Neka takvi polože prvo KAParu, neka prvo kandiduju svog upravnika! Ovo je demokratija, KAPitalizam, naše KAPije su otvorene za neometan protok robova, pardon, robe, ljudi i KAPitala. Odigrajmo već jednom taj tango, dame i gospodo nezadovoljni!”
Svoje obraćanje novinarima Lezilebovski je zaključio veoma emotivno, riječima:”Narod?! Ah, kako to gorko zvuči!”










odlicno
MEDICINSKO-STOMATOLOŠKA
Doktor Džekil ordinira, no ne daje dijagnozu,
Mister Hajd je na šalteru, notira i sipa lozu.
Rakija je za nas lijek, dok Plantaže ne prodaju,
a tada će od zarade, vinski talog da nam daju.
Lokalno nam sve utrne, dok totalna tek nas čeka,
išćupaće svima zube, uz njih dušu, ali neka …….